Fiyasko

Fiyasko

Saat 20.30..

Maçın başlamasına 1.5 saat var. Zorlu Center’da kahvelerimizi aldık ve aracımıza bindik. Keyfimiz yerinde. Ne kadar kötü futbol dahi oynasak, sonuçta bir Avrupa maçındayız, rakip de fena değil. Yandex 17 dakikada Türk Telekom Arena’ya varacağımızı söylüyor. Büyükdere Caddesinde Levent tarafında bir yoğunluk var, sonrası açık. Ancak biz yine de tereddüt ediyoruz acaba aracı 4. Levent’e park edip metroyla mı gitsek diye. 17 dk’lık varış süresi fikrimizi değiştiriyor ve stada doğru devam ediyoruz.

Saat 21.00..

Maçın başlamasına bir saat var. Stadın önüne yaklaştık ancak araçlar ilerlemiyor. Metro otoparkına giden yol, tıpkı Antalya maçında olduğu gibi önüne konan çekici ve polis araçlarıyla kapatılmış. Hiçbir açıklama yok, sebep yok, önden tabelalarla yönlendirme yok. 15 dakika bekledikten sonra yaklaşıp soruyoruz, yol neden kapalı diye? “Otopark doldu” cevabını alıyoruz. O zaman 4. Levent’e dönüş için müsaade eder misiniz diyoruz, “ilerden dönün” cevabını alıyoruz.

Saat 21.30..

  1. Levent’teyiz. Zorlu Center’dan yola çıkalı bir saat oldu ve Mövenpick Otelin yakınında İspark’ta parkettik ve metroya doğru yöneldik. Oldukça kalabalık bir grup var, metro durağında sigara içenler var ama keyfimizin kaçmasına müsaade etmeyip susuyoruz ve maça odaklanmaya çalışıyoruz. 21.50’de stadın içindeyiz, sinirlerimiz herşeye rağmen normal, maç havası ile rahatlarız diyoruz.

Saat 22.20

Takım 5 stoperle de oynasa, oyun dahi kuramazsa, Sabri gol atıyor ve keyifler yerine geliyor. Sonrası ise başladığı gibi kötü futbol, 1-1’lik skor ve 75. dakikada eve dönmek üzere stadttan ayrılma kararı veriyoruz. Aşağı indiğimizde stadın dışarı çıkış kapısının kapalı olduğunu görüyoruz. Diğer kapılarda insanlar dışarı çıkarken biz görevli ile tartışıyor ve kapıyı açtırmaya çalışıyoruz. Önce 80.dakikadan önce açılmıyor cevabını alıyoruz, sağda solda çıkanları gösterince “Otomasyon sebebiyle açılmıyor, anons yaptım açılacak” diye komik bir cevap alınca sinirler artık iyice geriliyor. 10 dakika sonunda yoğun bağırış ve tartışmayla kapı açılıyor…Hasta olsan, acil işin olsa veya canın artık maçı izlemek istemiyor olsa stadtan çıkışına müsaade etmiyorlar. Şaka gibi..

Saat 23.50

Metro durağındayız ve müthiş bir insan kalabalığı var, metro yerinde duruyor ancak kapıları açmıyorlar. İyice çıldırıyoruz. 10 dakikaya yakın kapı önünde, 10 dakika da metro içinde insanların balık istifi gibi dizilmesini (içerideki kokuyu siz hayal edin) bekliyoruz.

Saat 00.20

  1. Levent’te metrodan iniyoruz ve aracımızı alıp geri dönüyoruz. Neyse ki trafik sıkışık olmadığından 20 dakikada karşıya geçiyoruz ve bu eziyet dolu maç günümüzü gece 01.00 sularında noktalıyoruz.

Sonuç:

  • Galatasaray bu futbolla, bu yönetim mantığıyla başarılı olamaz.
  • Bu kadar işkence çekerken Türk Telekom Arena’ya bir daha gidilmez.
  • İstanbul’da yaşamak zor ama bunu kolaylaştırmak yöneticiler ve halkın elinde ama bu mantıkta olunduktan sonra hiçbir sorun çözülemez.

19 Şubat 2016, İstanbul

This entry was posted in Güncel Konular and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s