Yapı Dünyası Bir Dünya Üniversitesinde

Yeni nesil öğrencilerin girişimci yaklaşımları beni çok mutlu ediyor. Dün yine başarılı bir öğrenci organizasyonu kapsamında Fatih Üniversitesinde düzenlenen etkinlikte panelde oturum başkanıydım. Fatih Üniversitesi Yapı ve Deprem Kulübü (FAYDEK) “Yapı Dünyası Bir Dünya Üniversitesinde” sloganıyla düzenlediği etkinlikte sektörün önde gelen yöneticilerini ağırladı. Ben de Biröz Biricik ve Arda Çotuk ile birlikte gençlere proje yönetimi, yurtdışında çalışma ve eğitim ekseninde kariyerde yeni trendler üzerine bir panelde 2 saate yakın bir süre fikir ve tecrübelerimi paylaştım.

Mühendisin tanımından, mimar-mühendis etkileşimine, Türkiye ve yurtdışında çalışmanın ve okumanın mukayesesinden her ikisinin zorluklarına, kolaylıklarına ve birbirlerine üstünlüklerine, hedefe ulaşmak için çekilen zorlukların aslında insanı olgunlaştırdığına, aslolanın makam mevkiden öte mutluluğu yakalamak olduğuna, Endüstri 4.0 devriminden iş-sosyal hayat dengesinin nasıl kurulacağına kadar birçok konuda laf lafı açtı, konu konuyu takip etti. Her anı keyifle geçen etkinlikte öğrencilerin ilgisi oldukça yoğundu.

Bu etkinlikte emeği geçen başta FAYDEK kulübü başkanı Burak Akbey ve tüm ekip üyelerine, çok güzel ve nefes alan kampüslerinde bizleri çok güzel bir şekilde karşılayıp ağırlayan inşaat mühendisliği bölüm başkanı Emre Çeçen Bey’e ve tüm organizasyon komitesine bu vesileyle teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum.

22 Nisan 2016, İstanbul

This entry was posted in Eğitim ve Konferanslar, Güncel Konular and tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s